Boulingo ABC

Boulingas – iš pirmo žvilgsnio paprastas žaidimas – paimi kamuolį ir rideni jį į kėglius. Viskas. Tačiau vos tik atsistojus ant boulingo takelio suvoki, jog viskas gal ir ne taip paprasta, kaip atrodė. Kokį kamuolį pasirinkti? Kaip taisyklingai paimti kamuolį ir tiksliai jį paleisti? Galiausiai, kaip nenusidrėbti ant kažkodėl slidaus takelio, neprisidarant gėdos prieš draugus ar dar blogiau – merginą, su kuria nusprendei pirmą pasimatymą praleisti aktyviai. Visus atsakymus į šiuos ir dar daugiau klausimų pateiksime straipsnyje Bowling for dummies.

Visų pirma, vos tik atėjus į boulingą jus pasitiks boulingo operatorius, kuris, kaip ir pridera svetingam namų šeimininkui, pasiūlys nusiimti batus. Ne, šlepečių jis nepasiūlys, bet užtat gausite batelius. Kodėl juos reikia persidėti, paklausite. O gi todėl, kad boulingo takelis – kaip krepšinio parketas – visų pirma yra saugomas nuo purvo, bet dar svarbiau, batai saugo jūsų sveikas kojas. Visi boulingo bateliai turi dvi dalis – guminę (kulno dalis) bei medžiaginę (pirštų dalis). Vos tik atsistojus ant boulingo takelio pajusite, jog medžiaginė dalis ant parketo slysta. Taip yra todėl, kad įsibėgėjus metant kamuolį į kėglius jūsų kūnas juda iš inercijos. Siekiant apsaugoti kelius nuo didelės apkrovos ir jos keliamų traumos pavojų, jūsų bateliai padeda metimo metu šiek tiek slysti ir sustoti tik tada, kai padedate visą pėdą – kaip stabdis pasitarnauja guminė batelių dalis, kuri turi kur kas geresnį sukibimą.

Patį boulingo takelį sudaro dvi dalys – įsibėgėjimo ir kamuolio riedėjimo. Abi šias dalis skiria Foul linija – ją peržengti yra draudžiama. Visų pirma todėl, kad ją peržengus jūsų metimas nebus įskaitytas, o antra – kamuolio riedėjimo dalis yra ištepta specialiu tepalu. Jei nors kartą gyvenime esate žaidę boulingą, tikriausiai pastebėjote, kad kamuolys visada grįžta kažkoks išsitepęs, slidus, tarsi būtų išteptas aliejumi. Iš dalies tai tiesa. Tik ten ne aliejus, o specialus boulingo takelių tepalas, kuris padeda kamuoliui slysti link kėglių, apsaugo takelio parketą, bei padaro šį žaidimą kur kas sudėtingesnį, o tuo pačiu ir įdomesnį. Įvairūs takelio tepimai ir tepalo variacijos yra vertos atskirto straipsnio, todėl dabar apie juos nekalbėsime. Viskas, ką jums dabar reikia žinoti yra tai, kad nevalia peržengti Foul linijos ir jokiais būdais nevaikščioti po kamuolio riedėjimo takelio dalį. Nesuteikite savo draugams, merginoms, bei visiems boulingo lankytojams peno iš jūsų gardžiai prisijuokti, kuomet, jūs vis griuvinėsite ant takelio, rizikuodamas stipriai susižeisti, viena ranka dengdamas iš gėdos išraudusį veidą, o kita vis dar laikydamas boulingo kamuolį.

Dabar, ai jau esate tikras boulingo etiketo žinovas, galite rinktis kamuolį ir parodyti, kaip gerai mokate žaisti boulingą. Rekomenduojame rinktis kamuolį kuo sunkesnį, tačiau kartu ir tokį, su kuriuo galite atlikti komfortišką metimą. Vaikams siūlome naudotis 6-9 lbs sveriančius kamuolius, moterims šiek tiek sunkesnius – 10-12 lbs, o vyrams 13-15 lbs. Atkreipkite dėmesį ir į išgręžtų skylių plotį. Pasimatuokite keletą kamuolių naudodami savo nykštį, didįjį bei bevardį pirštus ir išsirinkite jums patogiausią. Pro tip: vadovaudamiesi šiais patarimais sumažinsite riziką sugadinti ką tik padarytą manikiūrą ar nusilaužti nagą. Meskite kamuolį laikydami ranką kiek įmanoma tiesią, nelenkite jos, neužsimokite į šoną, nykštys turėtų būti kamuolio viršuje, o didysis ir bevardis pirštai – už jo. Lengvai įsibėgėkite keturiais žingsniais, pradėdami dešine koja (jei esate dešiniarankis) arba kaire (jei esate kairiarankis), paskutinio žingsnio metu paleiskite kamuolį, kai jis bus kojos lygyje. Nesijaudinkite, jei pirmas metimas baigėsi kamuoliu griovyje ar net kitame takelyje – jau po kelių metimų perprasite žaidimą ir rezultatai tik gerės.

Kalbant apie rezultatus, jų skaičiavimas iš pirmo žvilgsnio kiek keblus. Takelio gale iš viso yra 10 kėglių. Kiekvienas jų yra vertas vieno taško. Jiems numušti turite du bandymus. Numušus juos visus pirmu metimu, ekrane pasirodys „X“ (Strike) ženklas. Jis reiškia, kad kitų abiejų bandymų taškai dvigubinsis. Jei jums pavyko antro metimo metu numušti visus likusius kėglius, ekrane pasirodys ženklas „/“ (Spare). Jis reiškia, kad kito bandymo pirmo metimo taškai dvigubinsis. Jūsų tikslas surinkti kuo daugiau taškų laikantis taisyklių (neperžengiant Foul linijos). Maksimali per partiją surinktų taškų suma – 300. Šiam rezultatui pasiekti jums reikės surinkti 12 „X“ (Strike) iš eilės. Fun fact: profesionalūs boulingo žaidėjai per partiją paprastai renka apie 190-210 taškų sumą. Jei jums pavyko per partiją surinkti panašų taškų skaičių – sveikiname, esate tikras boulingo profesionalas.

Šai ir viskas šiam kartui. Tikimės, kad šie paprasti patarimai leis jums jaustis boulinge kaip namuose ir pasiekti geriausių rezultatų linksmai leidžiant laiką su kompanija. Jei vis tik norite sužinoti daugiau boulingo sporto paslapčių – sekite mūsų naujienas internetiniame puslapyje bei socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram. @apollo4bowling

ENJOYED? SHARE IT!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

YOU MIGHT ALSO LIKE

Close Menu
Scroll Up

Turite klausimų? Parašykite mums.