Savaitgalį Kaune praūžė pirmasis Lietuvos boulingo čempionato etapas

2022 m. lapkričio 5-6 dienomis, Kaune, Boulingo centre „Oazė“, įvyko pirmasis 2023 m. sezono Lietuvos boulingo čempionato etapas. Jo metu buvo sužaistos pirmosios šešios (iš aštuoniolikos) sezono kvalifikacijos partijos bei išdalinti vienetų kategorijos medalių komplektai.

Į vienetų kategorijos pusfinalius pateko po keturis aukščiausią rezultatą kvalifikacijos metu pademonstravusius vyrų, moterų, senjorų bei vyrų iki 190 vidurkio įskaitų sportininkus.

Vyrų įskaitoje puikiu pasirodymu sezoną pradėjo Andrius Gasparavičius, pusfinalio ir finalo dvikovose įveikęs dabartinius pasaulio čempionus – Lauryną Narušį (214:188) ir Aidą Daniūną (224:153). Pastarasis liko antras, o trečiąją vietą vyrų įskaitos vienetų kategorijoje užėmė Laurynas Narušis ir Linas Sasnauskas.

Auksą Moterų įskaitos vienetų kategorijoje iškovojo Violeta Musteikienė, pusfinalyje įveikusi Mariją Žiogę (223:200) ir finalo dvikovoje palaužusi daugkartinę Lietuvos boulingo čempionę Daivą Perminienę (194:154), kuri savo pusfinalyje nugalėjo Jolantą Kontvainienę rezultatu 211:206.

Senjorų įskaitoje vienetų kategorijos pusfinaliuose Jolanta Kontvainienė įveikė Drąsių Kietį (178:171), o Violeta Musteikienė – Raimondą Narušį (199:169). Visgi, Senjorų finale užtikrinčiau žaidė ir auksu pasidabino J. Kontvainienė, užkirtusi kelią V. Musteikienės galimam benefisui  – 232:174.

Vyrų iki 190 vidurkio įskaitos vienetų pirmajame pusfinalyje Vaidas Paškevičius rezultatu 222:125 įveikė Osvaldą Noreiką. Tuo tarpu antrajame finalininkas paaiškėjo tik po papildomų metimų – Andrius Pelakauskas ir Gintautas Raudys pusfinalio dvikovą užbaigė lygiosiomis (200:200). Net po trijų papildomų metimų serijos Andrius Pelakauskas visgi prasibrovė į finalą, tačiau ten geresnį žaidimą pademonstravo Vaidas Paškevičius (226:204) ir pasidabino aukso medaliu.

Jaunių įskaitos vienetų kategorijoje auksą iškovojo Laurynas Narušis.

Pavasarį Lietuvos boulingo čempionate bus sužaisti dar du turai, po kurių paaiškės dvejetų ir trejetų kategorijų nugalėtojai bei absoliutūs Lietuvos čempionai.