LBČ reitinginiai turnyrai ir jų (ne)sudėtinga taškų skaičiavimo sistema

Jau vykstant ketvirtojo reitinginio turnyro kovoms šiame sezone, daliai jūsų, galbūt, Lietuvos boulingo čempionato reitinginių turnyrų eiga ir taškų skaičiavimo ypatybėmis vis dar kelia klaustukų. Sistema atrodo gan paini, bet tie, kurie bent kartą dalyvavo LBČ reitinginiame turnyre pasakys, kad sistema – gal ir nėra tobula, bet greitai perprantama. Tikiu, kad ją greitai perprasite ir jūs.

Lietuvos boulingo čempionato reitinginiuose turnyruose dalyvauja daugybė sportininkų, bet visi jie yra suskirstomi į atitinkamus divizionus – vyrų I-ąjį ir II-ąjį, moterų, jaunių bei senjorų.

Pirmasis kvalifikacinis etapas

Viskas prasideda nuo Lietuvos boulingo federacijos (LBF) išplatinamo pranešimo, kur vyks reitinginis turnyras. Kiek vėliau, paskelbiami ir pirmojo kvalifikacinio etapo užėjimų laikai bei takelių tepimo diagrama. Užėjimų paprastai būna nuo kelių iki keliolikos, priklausomai nuo organizatorių ir boulingo centro, kuriame vyksta reitinginis turnyras, užimtumo ir takelių skaičiaus. Sportininkai užėjimuose gali dalyvauti neribotą skaičių kartų (prieš tai susimokėję atitinkamą mokestį), kuriame žaidžia 6-ias partijas, stengdamiesi pademonstruoti geriausią įmanomą rezultatą, siekdami patekti tarp geriausių. Geriausiųjų skaičių, kuris pateks į kitą etapą, nustato LBF, paskelbtame turnyro reglamente (paprastai šis skaičius svyruoja tarp 8-12 sportininkų). Pirmasis kvalifikacinis etapas užtrunka ilgiausiai, sportininkai žaidžia beveik savaitę, skirtingu laiku ir skirtinguose užėjimuose.

Antrasis kvalifikacinis etapas

Pasibaigus pirmajam kvalifikaciniam etapui, paaiškėja tie geriausieji, kurie tęsia kovą dėl apdovanojimų. Į antrąjį kvalifikacinį etapą patekę žaidėjai vėl žaidžia 6-ias partijas (jei turnyro reglamentas nenumato kitaip), kurių vidurkis sumuojasi su pirmojo kvalifikacinio etapo rezultatais. Po šio etapo paaiškėja žaidėjai, kurie patenka į finalinį etapą (paprastai tokių žaidėjų būna 6-8). Vėlgi, jei turnyro reglamentas nenumato kitaip, po antrojo kvalifikacinio etapo pirmąją vietą užėmęs sportininkas automatiškai patenka į finalinę dvikovą, o antrąją – į pusfinalį. Likę sportininkai toliau varžosi eliminaciniame ture.

Eliminacinis turas

Eliminaciniame ture visi prieš tai pademonstruoti sportininkų rezultatai anuliuojami. Šiame ture sportininkai paprastai žaidžia 4-ias partijas. Sužaidus pirmąsias dvi, du prasčiausiai pasirodę sportininkai baigia kovą dėl apdovanojimų, sužaidus dar vieną – iškrenta dar du. Likę du sportininkai žaidžia paskutinę partiją, kol galiausiai paaiškėja nugalėtojas. Šiame etape svarbu tai, kad visų jame sužaistų partijų taškai sumuojasi.

Finalai

Pusfinalyje žaidžia antrą geriausią rezultatą po antrojo kvalifikacinio etapo pademonstravęs sportininkas ir eliminacinio turo nugalėtojas. Jie žaidžia vieną partiją, nugalėtojas patenka į finalą, o pralaimėtojas automatiškai tampa trečiosios vietos laimėtoju.

Finale žaidžia geriausią rezultatą po antrojo kvalifikacinio etapo pademonstravęs sportininkas ir pusfinalio poros nugalėtojas. Žaidžiama viena partija, po kurios ir paaiškėja, kas tapo reitinginio turnyro nugalėtojais vyrų I-ajame, II-ajame, moterų, jaunių ir senjorų divizionuose.

Per sezoną sužaidžiami šeši reitinginiai turnyrai, kuriuose sportininkai renka reitinginius taškus – visai kaip tenise – kuo aukštesnė vieta reitinginiame turnyre, tuo daugiau reitinginių taškų užsidirba sportininkas. Sezoną vainikuoja Lietuvos boulingo čempionatas, į kurį kviečiamas tik tam tikras, iš anksto nustatytas skaičius sportininkų, kurie pademonstravo didžiausią meistriškumą viso sezono reitinginių turnyrų metu ir surinko daugiausiai reitinginių taškų. Ten sportininkai varžosi dėl Lietuvos boulingo čempiono ir čempionės titulų.

ENJOYED? SHARE IT!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

YOU MIGHT ALSO LIKE

Close Menu
Scroll Up

Turite klausimų? Parašykite mums.