Kodėl sukti kamuolį yra geriau nei mesti tiesiai?

Žiūrint profesionalų boulingą beveik visada pamatysime žaidėją, kuris dideliu greičiu paleidžia kamuolį, atrodo, į griovį, tačiau vos tik prie jo priartėjęs, kamuolys staigiai šauna į kėglius ir verčia dar vieną tobulą straiką. Kaip jam tai pavyksta, paklausite. Tačiau prieš pradedant mokytis sukti apie 7 kg sveriantį kamuolį vertėtų suprasti, kodėl kamuolio sukimas iš viso reikalingas nūdienos boulinge. Galbūt žaidimas „Straight Forward“ stiliumi (kuomet kamuolys yra leidžiamas tiesiai, jo nesukant) palengvins žaidimą ir duos geresnių rezultatų, nes niekada nereikės derintis prie takelio tepimo ir leisti ilgų valandų, savaičių ar net mėnesių boulingo centre, mokantis išsukti kamuolį? Ką jau kalbėti apie daugybės kamuolių įsigijimą kiekvienam tepimo tipui. Atsakymus į šiuos ir daugiau klausimų bandysime išsiaiškinti šiame straipsnyje.

First things first – turbūt jau visi žinome, kad tam, jog numušti straiką, reikia pataikyti į vadinamą „kišenę“ – tarpą tarp priekinio bei į dešinę (dešiniarankiams) arba į kairę nuo jo esančio kėglio (kairiarankiams). Tačiau reikia pažymėti, kad ne visada pataikius į kišenę bus straikas. Dažnas atvejis, kai nors ir pataikei visai neblogai, vis tiek lieka kuris nors iš kampinių kėglių. Tai galioja abiems metimo technikoms, tačiau „straight forward“ stiliaus žaidėjams taip nutinka kur kas dažniau. Kodėl? Nes boulinge daug kas priklauso nuo pagreičio. Leisite paaiškinti. Žaidžiant „straight forward“ stiliumi kamuolys juda labai dideliu greičiu (paprastai didesniu nei kamuolys, išleistas sukančio žaidėjo). Smūgio į kėglius metu SF žaidėjo išleistas kamuolys didžiąją dalį savo įgauto pagreičio atiduoda priekiniam kėgliui ir pats atšoka dešinėn (arba kairėn, jei žaidžia kairiarankis žaidėjas), nukreipdamas savo trajektoriją tolyn nuo likusių kėglių ir palikdamas boulingo žaidėją braukti karčią ašarą stebint 7-10 splitą (vadinamuosius ragus) iš tobulos kišenės.

Šiek tiek kitaip yra su sukančio žaidėjo kamuolio judėjimu. Kai kamuolys juda link kišenės tam tikru kampu, kamuolys dėl savo sukimosi kišenės kryptimi yra linkęs mažiau keisti trajektoriją po susidūrimo su kėgliais, taip atsidurdamas pačiame visų kėglių viduryje ir sukeldamas tą nuostabų vaizdą, kai visi kėgliai daužosi vienas į kitą, o ekrane užsidega X ženklas. Tad sukant kamuolį ne tik lengviau numušti straiką, bet ir sumažinama rizika gauti sunkiai valomas kombinacijas antrame metime.

Svarbu suprasti, kad vien mokėti sukti kamuolį neužtenka. Svarbu gebėti pasirinkti tinkamą kamuolį bei atsižvelgti į takelio tepimą, nes kartais net ir stipriausiai besisukantis kamuolys su asimetrine šerdimi nesisuks taip stipriai, kaip mes esame įpratę matyti visuose tuose boulingo įrašuose. Plačiau apie takelio tepimus ir kamuolių tipus skaitykite kituose apollo4bowling straipsniuose.

ENJOYED? SHARE IT!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

YOU MIGHT ALSO LIKE

Close Menu
Scroll Up

Turite klausimų? Parašykite mums.