Paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai Qubica AMF pasaulio taurėje

Sekmadienį sužaidus II kvalifikacinį etapą paaiškėjo penktojo LBČ reitinginio turnyro geriausieji, o Qubica AMF pasaulio taurėje Lietuvai atstovaus Aidas Daniūnas ir Rasa Germanavičienė.

Aidas Daniūnas, vyrų finale, po tikru desertu žiūrovams tapusios kovos, rezultatu 2 : 1 (176 : 188 ; 221 : 171; 205 : 203) pranoko Algirdą Motiejūną. Paskutiniame, dešimtajame freime Aidui buvo būtini bent 2 straikai iš eilės. Pademonstravęs geležinius nervus ir tvirtą ranką lemiamu momentu, A. Daniūnas užbaigė freimą trim straikais iš eilės ir išplėšė pergalę, kuri jau beveik buvo nusileidusi į Algirdo rankas. „Supratau, kad reikia trijų straikų, džiugu, kad pavyko. Šiek tiek nusišypsojo ir sėkmė, kai antrajame dešimto freimo metime ‘messenger’is’ numušė aštuntą kėglį.“ – po pergalingos kovos kalbėjo Aidas Daniūnas.

Ne ką mažiau intriguojantis buvo ir moterų finalas. Jame, Rasa Germanavičienė rezultatu 2 : 1 (177 : 218 ; 158 : 156; 198 : 158) įveikė antroje vietoje likusią Jūratę Palaimaitę. „Kai pasakė, kad finalas vyks ant 1 – 2 takelio, laidojau žaidimą iš karto. Tačiau kažkaip pavyko gerai sužaisti. Tai buvo mano pirmas finalas ne tik AMF atrankoje, bet ir reitinginiame turnyre, todėl labai džiaugiuosi iškovota pergale“ – po finalinės partijos teigė dižiaugsmu spindėjusi Rasa Germanavičienė.

Kiek anksčiau, penktajame reitinginiame turnyre vyrų I-ojo diviziono nugalėtoju tapo Laurynas Narušis (BK Apolonas), per 18 sužaistų partijų surinkęs 215.69 vidurkį. Laurynas, kaip jau įprasta, tapo ir jaunių įskaitos nugalėtoju. Antras liko Andrius Gasparavičius (BK Apolonas) – 214.39 vid. Trečias – Linas Sasnauskas (BK Straikas+) su 211.28 vid.

Vyrų II-jo diviziono nugalėtoju tapo Raimundas Nakas (Straikas+) – 192.94 vid. Antrąją vietą iškovojo Arūnas Šapoka (BK SPA Vilnius) su 190.97 vid., trečias liko Erikas Jansonas (BK Apolonas) – 189.78 vid.

Moterų divizione pirmąją vietą užėmė Jūratė Palaimaitė (Straikas+), surinkusi 186.83 vid. per 18 partijų. Antroje vietoje liko Jolanta Kontvainienė (BK Apolonas), surinkusi 184.89 vid. Trečiąją vietą užėmė Rasa Germanavičienė (JBK) su 184.17 vid.

Senjorų divizionas baigėsi dar po pirmojo kvalifikacinio etapo. Jo nugalėtoju tapo Timofej Muravjov (BK Klaipėdos būrys) su 185.33 vid. Antroji vieta atiteko Vaidotui Baranauskui (JBK) su 189.50 vid. Trečias – Vytautas Šiaučiulis (BK Klapėdos būrys) – 183.67 vid.