Keletas naudingų patarimų artėjant naujojo sezono pradžiai

Iki 2019/2020 metų sezono starto liko maždaug savaitė – ne tik boulingo žaidėjai, bet ir patys boulingo centrai ruošiasi, tarsi kokie besišypsantys, tačiau sutrikę pirmokai, prieš žengdami į pirmąją pamoką. Beabejo, bepigu man, pro lėktuvo langą žvelgiančiam į gintarinį saulėtekį ir pasiruošusiam karštai Ispanijos saulei kažką kalbėti apie pasiruošimą, bet drįsiu jums šį kartą atsakyti, kad ateinantį sezoną pasitinku ramus. Treniruotės, panašu, davė vaisių, sezono metu išryškėjusios traumos, na, jei ir neišgydytos, tai bent kontroliuojamos, kamuoliai paruošti, žodžiu, viskas žemam starte ir laukia signalinio šūvio. Žinau, kad visa ta boulingo ekipuotės ruoša gali būti tikrai varginanti, o jos dar ir tiek daug, kad visada ką nors pamiršti, kaip kad pakuojantis lagaminus atostogoms. Kad nepamirštumėte paso prieš 9 mėnesius truksiančią sezono kelionę, noriu pasidalinti su jumis trumpa atmintine, kaip pasiruošti naujajam sezonui be streso – gal kokiam užuomaršai kaip aš tai pasirodys naudinga.

Visų pirma, kaip kanarėlė pakartosiu – po ilgesnio laiko grįžus prie boulingo takelio labai svarbu tinkamai apšilti. Skirti bent 10 minučių pagrindiniams tempimo pratimams atlikti ir susilaikyti nuo boulingo kamuolio griebimo ir begalviško jo svaidymo būtina, nes tai saugo nuo rimtų traumų. Juk žiemą savo dyzelio prie -20 nekuriat, prieš tai nepalaikę degimo. Tai kodėl to reikalaujate iš savo kūno? Žinau, kad tingisi, bet pagalvokit apie pasekmes – vardais ir pavardėm neminėsiu, bet vienas akiniuotas komandos draugas be apšilimo mestelėjo keletą metimų – dvigalvio raumens sausgyslės patempimas ir dvi savaitės be treniruočių. Kita komandos draugė, po 4 valandų automobilyje, be apšilimo metė vos vieną metimą – gluteus maximus patempimas, žvėriškas skausmas ir dvi savaitės be boulingo. Ar verta dėl 10 minučių darbo prarasti dvi savaites? Nemanau.

Kitas, ne ką mažiau svarbus aspektas yra padėti pasiruošti kamuoliams, nes juk tai jūsų pagrindinis ginklas kovoje prieš kėglius. Jei kamuolius visada tvarkotės specializuotoje boulingo parduotuvėje pas žmogų, kuris tai išmano ir nenorite išbandyti nieko naujo – viskas gerai – tai, turbūt, geriausias būdas aptarnauti kamuolį. Tačiau visiems kitiems mirtingiesiems, kurie jaučiasi esą visų galų meistrai, pasakoju, kaip pasiruošti kamuolį namų sąlygomis. Specializuotos parduotuvės turi garinimo aparatą (dar vadinamą orkaitę) kurioje iš kamuolio porų išgarinamas nuo takelio sugertas tepalas, bei sukimo aparatą (vadinamą spinner‘į), kurio pagalba paruošiamas paviršius. Dabar, kas namie galėtų atstoti garinimo aparatą? Užbėgu įvykiams už akių – orkaitė, kurioje kepat picytę ar dar geriau – indaplovė, čia netinka. Geriausiai pasitarnauja paprastas kibiras, pilnas karšto vandens su šiek tiek riebalų skaidytojo (kažkas panašaus į indų ploviklį, tikrai rasite bet kurioje parduotuvėje). Kamuolį reikės merkti į kibirą, bet svarbu užtikrinti, kad į skyles nepribėgtų vandens. Neklijuokit su paprasta lipnia juosta – nuo karščio lipnios juostos klijai liks ant kamuolio, o juos labai sunku nuvalyti – patikėkit, aš žinau… Geriausiai šį darbą atlikti su vyno kamščiu ar kažkuo panašaus. Kamuolį panardinkite kokioms 15 minučių, tada ištraukite, nušluostykite, pakeiskite vandenį, vėl įpilkite riebalų skaidytojo ir kamuolio skandinimo operaciją kartokite dar kartą. Leiskite kamuoliui atvėsti, ištraukite kamščius, nusausinkite ir nuvalykite švaria šluoste, naudodami boulingo kamuolių valiklį. Dar vienas neblogas būdas ištraukti tepalą iš kamuolio – šiltą dieną palikti kamuolius automobilyje. Nustebsite gautu rezultatu, o tada beliks tik su valikliu nusivalyti paviršių. Kai kamuolys išgarintas, galime imtis paviršiaus paruošimo. Profiai žino, kad tam reikės Abrolon‘ų. Mažiau patyrusiems naudinga informacija – dažniausiai naudojami 360, 500, 1000, 2000, 3000 ir 4000 šiurkštumo Abrolon‘ų padeliai (kuo didesnis skaičius, tuo mažiau šiurkštus yra Abrolon‘as). Nežinau, kaip kituose miestuose, bet Vilniuje jų galima įsigyti parduotuvėje „Svydis“, Kubiliaus gatvėje. Pasistatykite kamuolį ant kieto pagrindo, ir sukamaisiais judesiais šveiskite apie 25-30 kartų. Tada apsukite kamuolį ir tą patį kartokite su kita kamuolio puse. Vienu Abrolon‘u geriausia apeiti kamuolį iš 4-6 pusių, tuomet keisti jį kitu, mažiau šiurkščiu ir kartoti prieš tai atliktą veiksmą. Po paviršiaus paruošimo kamuolį geriausia nuvalyti su kamuolių valikliu. Visi boulingo žaidėjai turi savo mėgiamą valiklį, man asmeniškai patinka vienos vietinės specializuotos parduotuvės gamybos valiklis, nes, pavyzdžiui, „Storm“ plovikliai man per daug riebūs ir beveik niekada nenuvalo kamuolio. Internete galite rasti USBC (United States Bowling Congress aut. past.) patvirtintų ploviklių ir sudedamųjų dalių sąrašą, gal užsimanysite pasigaminti savąjį namuose. Jį rasite čia.

Naujas sezonas visada yra geras metas second hand shoper‘iams prisipirkti ar net gauti kamuolių dykai iš kitų žaidėjų. Nebijokite pasiklausinėti ar jie neturi kokių atlikusių kamuolių po arsenalo atnaujinimo. Tai gali būti tikrai neblogas variantas tiek pradedantiesiems žaidėjams, neapsisprendusiems ko jie nori ir ko jiems reikia, nesiruošiantiems mėtytis šimtinėmis kupiūromis, tiek jau patyrusiems žaidėjams, gebėsiantiems pritaikyti patirties turintį kamuolį savo žaidime.

Jei visgi nuspręsite kamuolį pirkti naują, padėkite automobilio raktelius į vietą ir dar neskubėkite į artimiausią specializuotą parduotuvę. Panaršykite internete – Europoje apstu internetinių parduotuvių, siūlančių didžiulį rutulių pasirinkimą patraukliomis kainomis. Nemėgstu mėtytis patarimais apie tai, ko nežinau, nes tai būtų taip pat juokinga, kaip klausytis boulingo etiketo patarimų iš 10 alaus per varžybas išgeriančio žaidėjo, tad papasakosiu tik apie patirtį perkant vienoje internetinėje parduotuvėje – www.bowlingshopeurope.eu. Pasirinkimas čia didžiulis, ne tik nuo pačių naujausių iki jau retired kamuolių, bet ir pačios įrangos – krepšių, batų bei aksesuarų. Kamuolius jie gali išgręžti pagal jūsų atsiųstus išmatavimus arba siųsti negręžtus. Išsirinkau vieną kamuolį, kaina privertė pakilti dešinį antakį iš nuostabos – 90 eurų pigiau nei vietinėse parduotuvėse. Žinoma, reikėjo susimokėti siuntimo mokestį, kuris siekia 30 eurų, tačiau bendroje sumoje kamuolio gręžimas gavosi nemokamai ir dar liko pinigų kelioms ledadų porcijoms beigi kramtoškei. Vienas pastebėjimas – įkalbėkit kokį nelaimėlį užsisakyti kamuolių kartu su jumis – už siuntimą abu mokėsite tuos pačius 30 eurų ir taip sutaupysite dar daugiau. Siuntinys keliavo 5 darbo dienas per pašto kurjerį iki durų, dviguboje dėžutėje su visa įmanoma pakuotės apsauga, kad tik mano naujam artilerijos sviediniui nieko nenutiktų. Likau patenkintas ir kaina, ir kokybe, ir siuntimo operatyvumu.

Taip, kas čia liko… apie mankštą pakalbėjom, kamuolių paruošimą pakalbėjom, kur kamuolius įsigyt pakalbėjom… Ah taip – mažmožiai. Tie visi mini dalykėliai, kurių pilni mūsų krepšiai ir kuriuos taip malonu pirkti. Naujas sezonas yra tinkamiausias laikas išmest senus rankšluosčius ir šluostes, kurie jau tapę paprasčiausiais skudurais, daugiau tepančiais, nei valančiais – nebemeluokit sau ir nebeskalbkit jūs jų, gi bergždžias reikalas. O dabar, ponios ir ponai, laikykitės, atskleisiu paslaptį, kurią man pasakė vienas Tibeto vienuolis – „Track“, „Storm“, „Ebonite“ ar kito gamintojo šluostės ir rankšluosčiai už 10-20 eurų valo taip pat, kaip ir 5 „Ikea“ rankšluostukai už eurą. I know right? Mind blown. Geriau investuokit į kokius teipus (nes čia paprasti pleistriukai nuospaudoms netiks), naują batų padą ar valiklį – bus daugiau naudos.

Na va, panašu, kad bendromis jėgomis būsim viską susidėję ir esame pasiruošę nuotaikingai kelionę po 2019/2020 metų sezoną. O jei ką ir pamiršom, tai ten vietoj nusipirksim. Gero skrydžio visiems!

ENJOYED? SHARE IT!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

YOU MIGHT ALSO LIKE

Close Menu
Scroll Up

Turite klausimų? Parašykite mums.