Greičiausiai sportinę formą atgaus tie, kurie treniruotes tęs „nuotoliniu būdu“

Praėjus mėnesiui po to, kai paskutinį kartą stovėjau ant boulingo takelio, apniunka keistas jausmas. Tai, greičiausiai, ilgiausia pertrauka, kokią esu turėjęs nuo boulo per visą savo gyvenimą nuo tada, kai jį apskritai pradėjau žaisti. Tikiu, kad visiems, kurie neturi galimybės atsirakint boulingo centro durų, nusitept takelį ir parident kamuolio į kėglius (nežinau, kiek tokių žmonių yra Lietuvoje, bet Amerikoje žinau ne vieną tokį sportininką, kuriam karantinas leidžia netrukdomam ir toliau treniruotis) dabar yra labai sunkus metas.

Bet ar tai reiškia, kad tikrai negalime treniruotis? Švietimo sistema sugebėjo prisitaikyti ir mokymo procesą tęsia nuotoliniu būdu. Tie, kurie gyvenime nėra nieko pirkę internetu, per pastarąjį mėnesį jau išmoko ir be vargo apsipirkinėja. Tai kodėl mes negalime tęsti treniruočių namuose? Sakysite, kad tam reikalingos tam tikros sąlygos – tepimas, kėgliai, takelis ir t.t. Bet juk boulingas – strateginis žaidimas, kuriame yra kur kas daugiau komponentų nei tik fizinis kamuolio ridenimas.

Jei viskas klostysis pagal planą ir klastingasis virusas bus suvaldytas pagal dabartines prognozes, ant boulingo takelių sugrįšime maždaug už 3 – 4 savaičių. Ir, mano manymu, didžiausią konkurencingumą parodys tie, kurie treniravosi „nuotoliniu būdu“.

Visiems be išimties prireiks laiko grįžti į sporto vėžes, tik vieniems to laiko gali prireikti šiek tiek daugiau. O būtent tokio scenarijaus mums ir norisi išvengti. Nes vos tik takeliai vėl bus apšviesti o kėgliai statomi į „pin deck‘ą“, prasidės labai įtemptas sezono finišo tvarkaraštis. Lieka pabaigti penktąjį reitinginį turnyrą ir atranką į AMF, sužaisti šeštąjį reitinginį turnyrą, Lietuvos boulingo čempionatą, o kur dar visos reguliaraus sezono lygos varžybos, atkrintamosios ir finaliniai ketvertai. Jei sezonas bus pratęstas, visam tam turėsim nei daug nei mažai – apie 3 mėnesius. Kai kuriems iš mūsų tiek užtrunka įgauti optimalią sezono sportinę formą, o čia laiko nebus – privalėsime mesti straiką po straiko iš karto. Todėl, siekiantiems aukštų vietų, tiesiog būtina palaikyti sportinę formą namuose.

Įtemptas tvarkaraštis pareikalaus kaip niekad daug ištvermės, todėl, treniruodamiesi namuose, dėmesio skirkite ištvermės pratimams – išbėkite ratą aplink savo mikrorajoną, prisipūskite nuo ilgo nenaudojimo išsileidusius dviračio ratus ir bent kokius 3 kartus per savaitę valandėlę pasivažinėkite.

Būdami įkalinti namuose turime kaip niekad daug laiko apsvarstyti savo žaidimo klaidas. Peržiūrėkite savo žaidimo įrašus, prisiminkite kurie žaidimo elementai jums keldavo daugiausiai problemų, juos užsirašykite ir pasikonsultuokite su kvalifikuotu treneriu. Tikiu, kad atrasite problemos sprendimo būdų ir atnaujinus sezoną turėsite bent teorinių žinių, kaip sugrįžti ant takelio patobulėjus.

Neleiskite riešui sustabarėti ir užmiršti, kaip sukamas kamuolys. Pasistatykite pagalvių ant žemės arba metimus atlikite ant lovos ar sofos. Nereikia jėgos, užtenka atsistoti į paskutinįjį metimo žingsnį ir imituoti metimą. Blogiausia, kas gali nutikti bet kuriam iš mūsų yra sugrįžus prie takelių pradėti jausti skausmus riešo srityje dėl vėl padidėjusio fizinio krūvio.

Išlikite fiziškai aktyvūs. Bent 15 minučių trukmės fizinė mankšta iš ryto ir vakare neleis kūno raumenims pamiršti sporto teikiamo džiaugsmo ir sutrumpins sportinės formos atgavimo trukmę, kai jau galėsite grįžti ant takelio.

Mityba. Jau ne kartą minėjau, kokia ji svarbi ir kaip svarbu kūną aprūpinti visomis būtinomis maistinėmis medžiagomis. Dabar kiekvienas turime daugiau laiko pavartyti kulinarines knygas, atrasti įvairių sveikos mitybos receptų ir juos išbandyti. Patikėkite, sugrįžus į žaidimą subalansuota, neapkraunanti ir sveikatinanti mityba bus vienas kertinių veiksnių lemsiančių greitesnį sportinės formos atgavimą.

Taip, pasaulinė pandemija sukėlė labai daug nepatogumų visam pasaulio sportui ir boulingas – ne išimtis. Bet, kaip sakė Jason Belmonte, boulingas gyvuoja nuo senovės Egipto laikų, išgyveno ne vieną karą, pandemiją ar kitą negandą. Išgyvens ir šią. O man galvoje vis kirba mintis, kad būtent 2019-2020 m. sezonas turi didžiausius šansus pateikti staigmenų, kai nugalėtojo taurę į viršų kels tie, kurie dar to niekada nėra darę. Svarbiausia šį visiems sunkų laikotarpį išnaudoti protingai.

ENJOYED? SHARE IT!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

YOU MIGHT ALSO LIKE

Close Menu
Scroll Up

Turite klausimų? Parašykite mums.